Aktualności

Ćwiczenia taktyczno-bojowe na ternie Fabryki Maszyn Glinik

21.04.2008

W dniu 21 kwietnia na terenie Fabryki Maszyn "Glinik" przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe zorganizowane przez PSP Gorlice. W ćwiczeniach udział brały zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Wójtowa, OSP Kryg oraz JRG Gorlice.

Założenia taktycznie miały na celu wydobycie ludzi z płonących pomieszczeń znajdujących się na hali (jedna osoba posiadająca oparzenie II stopnia kończyn dolnych, oraz osobę z zawałem serca), przewietrzanie pomieszczeń jak również ugaszenie pożaru.

Celem realizacji ćwiczeń było skoordynowania współpracy jednostek OSP i JRG, oraz ciągłe uzupełniania pogłębianie i aktualizowanie wiadomości oraz podwyższanie umiejętności praktycznych strażaków, gwarantujące efektywne prowadzenie działań ratowniczych.

Po zakończeniu ćwiczeń wszystkie jednostki zrobiły obchód po hali w celu zapozniania się z ewentualnymi zagrożeniami znajdującymi sie wewnątrz jak również poznania tego obiektu od strony warunków przeciwpożarowych i ewakuacyjnych.

Ćwiczenia pozwoliły uczestniczącym jednostkom ratowniczym na dokładne poznanie specyfiki prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej w konkretnym obiekcie użyteczności, jakim jest hala produkcyjna oraz przybliżyć skalę różnorodności działań jakie musiałyby zostać podjęte w przypadku prawdziwego pożaru.Copyright © 2008-2014 www.osp.wojtowa.pl
Realizacja: Artnex.pl  Powered by: QNP.CMS